“OPERACJA – INTEGRACJA 2.0!” — UNIWERSYTET MEDYCZNY W ŁODZI OTRZYMAŁ DOFINANSOWANIE NA REALIZACJĘ PROJEKTU

Uni­w­er­sytet Medy­czny w Łodzi otrzy­mał dofi­nan­sowanie na real­iza­cję pro­jek­tu „Oper­ac­ja – Inte­grac­ja 2.0! – II etap wdraża­nia Zin­te­growanego Pro­gra­mu Uczel­ni”, w ramach osi pri­o­ry­te­towej III: Szkol­nict­wo wyższe dla gospo­dar­ki i roz­wo­ju Pro­gra­mu Oper­a­cyjnego Wiedza Edukac­ja Rozwój na lata 2014–2020.

Na 88 pozy­ty­wnie ocienionych wniosków nasza uczel­nia znalazła się na 9 miejs­cu uzysku­jąc 118 pkt i dofi­nan­sowanie w kwocie 9 244 686,44 zł.

Zin­te­growane Pro­gramy Uczel­ni to pro­jekt Nar­o­dowego Cen­trum Badań i Roz­wo­ju – agencji wykon­aw­czej Min­is­tra Nau­ki i Szkol­nict­wa Wyższego – którego celem jest rozwi­janie szkol­nict­wa wyższego w taki sposób, by jak najpełniej real­i­zowało aktu­alne potrze­by społeczne i gospo­dar­cze.

Przed­miotowy pro­jekt jest kon­tynu­acją real­i­zowanego od 1 sty­cz­nia 2018 r. Pro­jek­tu „Oper­ac­ja – Inte­grac­ja! — Zin­te­growany Pro­gram Uni­w­er­syte­tu Medy­cznego w Łodzi”, w ramach którego prze­bu­dowany został pro­gram ksz­tałce­nia na kierunk­ach: lekars­kich, lekarsko — den­tysty­cznym, tech­nik den­tysty­czne elek­tro­ra­di­ologii I stop­nia oraz uru­chomiono kierunek elek­tro­ra­di­olo­gia II stop­nia.

W ramach obec­nego pro­jekt „Oper­ac­ja – Inte­grac­ja 2.0!” doko­nana zostanie m. in. zmi­ana pro­gra­mu ksz­tałce­nia na stu­di­ach I stop­nia na kierunku biotech­nolo­gia medy­cz­na.

Zin­te­growany Pro­gram Uczel­ni (ZPU) real­i­zowany w ramach obu pro­jek­tów poza zmi­ana­mi w pro­ce­sie ksz­tałce­nia ma dodatkowo na celu pod­niesie­nie kom­pe­tencji stu­den­tów, nauczy­cieli aka­demic­kich, pra­cown­ików admin­is­tra­cyjnych i kadry zarządza­jącej Uni­w­er­syte­tu Medy­cznego w Łodzi poprzez cykl spec­jal­isty­cznych szkoleń, real­iza­cję staży oraz wdroże­nie zmi­an orga­ni­za­cyjnych.

Real­iza­c­ja obu pro­jek­tu poz­woli na:

• mody­fikac­je pro­gramów naucza­nia w zależnoś­ci od zdefin­iowanych potrzeb poszczegól­nych kierunk­ów obję­tych wspar­ciem – dos­tosowane do wyma­gań otoczenia społeczno-gospo­dar­czego,
  • orga­ni­za­cję szkoleń, warsz­tatów, wiz­yt studyjnych, zajęć pro­jek­towych pod­noszą­cych kom­pe­tenc­je stu­den­tów i kadry Uni­w­er­syte­tu Medy­cznego,
  • orga­ni­za­cję staży zawodowych pod­noszą­cych doświad­cze­nie zawodowe stu­den­tów,
  • opty­mal­iza­cję pro­cesów zarządza­nia Uni­w­er­syte­tu Medy­cznego w Łodzi.

• Opublikowano: 29 kwietnia 2019