“Włączmy się do wspólnego działania – RAZEM PRZECIW AIDS”

1 grud­nia 2021 r. odbyła się VI edy­c­ja wojew­ódzkiego konkur­su wiedzy na tem­at HIV/AIDS i STD pod nazwą „Włączmy się do wspól­nego dzi­ała­nia – Razem prze­ciw AIDS”.

Konkurs zor­ga­ni­zowany została przez Łódz­ki Odd­zi­ał Okrę­gowy Pol­skiego Czer­wonego Krzyża, a part­nerem wydarzenia był Wydzi­ał Nauk o Zdrow­iu Uni­w­er­syte­tu Medy­cznego w Łodzi.

Adresa­ta­mi turnieju byli uczniowie szkół pod­sta­wowych i szkół śred­nich z wojew­ództ­wa łódzkiego. Konkurs prze­b­ie­gał dwue­tapowo. Pod­czas eta­pu szkol­nego uczniowie musieli wykazać się pod­sta­wową wiedzą na tem­at HIV/AIDS oraz chorób przenos­zonych drogą płciową (STD), rozwiązu­jąc test, spec­jal­nie przy­go­towany przez ekspertów Kra­jowego Cen­trum ds. AIDS. Uczniowie, którzy najlepiej odpowiedzieli na pyta­nia przes­zli do eta­pu wojew­ódzkiego, który odbył się w Cen­trum Dydak­ty­czno-Klin­icznym Uni­w­er­syte­tu Medy­cznego w Łodzi.

Do finału konkur­su zak­wal­i­fikowało się 50 uczniów z 25 placówek oświa­towych. Ich zadaniem było rozwiązanie tes­tu składa­jącego się z 60 pytań.

Uczniowie, którzy zdobyli najwięk­szą liczbę punk­tów otrzy­mali stat­uet­ki oraz nagrody ufun­dowane przez PCK w Łodzi oraz Uni­w­er­sytet Medy­czny w Łodzi.

Pod­czas uroczys­tego pod­sumowa­nia konkur­su obec­ni byli przed­staw­iciele samorzą­du wojew­ództ­wa łódzkiego, PCK oraz uczel­ni:
Pan Robert Baryła — Członek Zarzą­du Wojew­ództ­wa Łódzkiego,
Michał Siemińs­ki — p.o. Dyrek­to­ra Łódzkiego Odd­zi­ału Okrę­gowego PCK
oraz prof. Jolan­ta Kujawa – Dziekan Wydzi­ału Nauk o Zdrow­iu Uni­w­er­syte­tu Medy­cznego w Łodzi.

Lau­re­atom konkur­su serdecznie grat­u­lu­je­my!

• Opublikowano: 3 grudnia 2021