Łódź Akademicka dla uczniów szkół średnich z województwa łódzkiego

W środę 13 listopa­da 500 liceal­istów z wojew­ództ­wa łódzkiego wzięło udzi­ał w Inau­gu­racji Drzwi Otwartych Łodzi Aka­demick­iej. Uni­w­er­sytet Medy­czny w Łodzi, Uni­w­er­sytet Łódz­ki, Politech­ni­ka Łódz­ka oraz przed­staw­iciele pra­co­daw­ców pro­gra­mu „Młodzi w Łodzi” wraz z Wiceprezy­den­tem Mias­ta Łodzi, Adamem Wiec­zorkiem dowodzili, że Łódź to miejsce, z którym warto związać się na stałe. Liceal­istów przy­witał również Prorek­tor ds. Klin­icznych UM w Łodzi, prof. Adam Antczak.

Uczniowie szkół śred­nich wzięli następ­nie udzi­ał w częś­ci zamkniętej fes­ti­walu DYSONANSE, który odbył się w Art_Inkubatorze. Uni­w­er­sytet Medy­czny w Łodzi był jed­nym z jego wys­taw­ców, ofer­u­ją­cych wspar­cie mery­to­ryczne i dorad­c­zo-zawodowe związane z obieraniem odpowied­niej kari­ery. Na uczniów czekało moc atrakcji, np. możli­wość zro­bi­enia pro­fesjon­al­nego zdję­cia do CV, intere­su­jące prelekc­je wśród, których pojaw­iło się wys­tąpi­e­nie Aka­demick­iego Biu­ra Kari­er UME­Du oraz wys­tąpi­e­nie Dyrek­tor Biu­ra Obsłu­gi Studiów, pani Justyny Wojtczak. Dyrek­tor Biu­ra Pro­mocji, pani Joan­na Mil­czarek wręczyła nagrody w plebis­cy­cie Mia100 Tal­en­tów.

Nato­mi­ast w częś­ci wiec­zornej odbyło się ofic­jalne wręcze­nie nagród w pro­gramie „Stype­n­dia Pra­co­daw­ców”, które wręczył Prorek­tor ds. Ksz­tałce­nia, prof. Tomasz Kost­ka. Miejs­ca w Akademiku UM w Łodzi przyz­nano stu­den­tom:

• Adri­an Bar­toszek – stu­dent kierunku Lekarskiego na Wydziale Lekarskim
  • Bea­ta Fil­ipek – stu­den­t­ka kierunku Lekarskiego na Wydziale Lekarskim

Zaś dwie stu­den­t­ki naszej Uczel­ni otrzy­mały stype­ndi­um firmy biotech­no­log­icznej Mabion:

• Domini­ka Michałek – stu­den­t­ka kierunku Biotech­nolo­gia w Odd­ziale Nauk Bio­m­e­dy­cznych Wydzi­ału Lekarskiego
  • Anna Pietraszews­ka – stu­den­t­ka kierunku Biotech­nolo­gia na Wydziale Nauk Bio­m­e­dy­cznych i Ksz­tałce­nia Pody­plo­mowego

Dzięku­je­my serdecznie za wspar­cie i wspól­ny udzi­ał w wydarze­niu SKN Wideoskopii Medy­cznej Uni­w­er­syte­tu Medy­cznego w Łodzi – LaparoSpoko. Podz­iękowa­nia kieru­je­my również do Aka­demick­iego Biu­ra Kari­er UM w Łodzi, a także zespołu Biu­ra Obsłu­gi Studiów i wszys­t­kich przy­byłych.

Był to dzień pełen emocji i pełen aka­demick­iej atmos­fery.

• Opublikowano: 15 listopada 2019