Inwestycje

Szczegóły inwestycji

Nazwa inwestycji: Kompleksowa termomodernizacja wybranych budynków Uniwersytetu Medycznego w Łodzi – etap II
Okres realizacji projektu: czerwiec 2012 – czerwiec 2013
Kierownik projektu: Piotr Bolek/Mateusz Szymczyk
Inspektor nadzorujący projekt: Andrzej Bereżewski, Lidia Kowalczyk, Robert Ptaszyński,
Łukasz Dudek

Budżet projektu: 6.010.612 zł
Źródła finansowania projektu:
- Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej: 1.649.130 zł
(zgodnie z Umowami nr 456/2012/WN05/OA-TR-ZI/D oraz nr 457/2012/WN05/OA-TR-KU/P)
- wkład własny: 4.361.482 zł

Opis pro­jek­tu:

1. Lokaliza­c­ja pro­jek­tu:

Pro­jekt obe­j­mował kom­plek­sową ter­mo­mod­ern­iza­cję w czterech budynkach:

• Łódź, ul. Lumum­by 5 – Dom Stu­den­ta nr 1
  • Łódź, ul. Rodzeńst­wa Fibaków 2 – Dom Stu­den­ta nr 2
  • Łódź, ul. Pomors­ka 251 – budynek A4
  • Łódź, ul. Pomors­ka 251- budynek C5
  1. Powierzch­nia pro­jek­tu:
  • ocieple­nie prze­gród zewnętrznych: 20.290 m²
  • wymi­ana okien: 717 m²
  1. Cel pro­jek­tu:

Inwest­y­c­ja przy­czy­nia się do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń pyłowych i gazowych do powi­etrza poprzez poprawę efek­ty­wnoś­ci sys­te­mu grzew­czego. Wymi­ana sto­lar­ki oki­en­nej i drzwiowej, mon­taż spec­jal­nych naw­iewników, ocieple­nie ścian zewnętrznych i stropów zapo­b­ie­ga stratom ciepła, co skutku­je poprawą efek­ty­wnoś­ci sys­te­mu grzew­czego oraz ogranicza zapotrze­bowanie na energię ze źródeł punk­towych.

Kom­plek­sowa wymi­ana sys­te­mu grzew­czego z wyko­rzys­taniem nowoczes­nych rozwiązań tech­no­log­icznych i mate­ri­ałowych oraz wymi­ana okien, ocieple­nie ścian zewnętrznych i stropu prowadzi do znacznej poprawy wyda­jnoś­ci ogrze­wa­nia w budynkach Uni­w­er­syte­tu Medy­cznego w Łodzi, a co za tym idzie, do ograniczenia kosztów związanych z eksploat­acją ogrze­wa­nia.

W kon­sek­wencji, dzi­ała­nia te prowadzą do zmniejszenia szkodli­wego odd­zi­ały­wa­nia zanieczyszczeń na środowisko i zdrowie mieszkańców regionu łódzkiego.
Ważnym aspek­tem pro­jek­tu jest również poprawa warunk­ów pra­cy i nau­ki osób prze­by­wa­ją­cych w tych budynkach.

1. Zakres pro­jek­tu:

Łódź, ul. Lumum­by 5 – Dom Stu­den­ta nr 1

• Mod­ern­iza­c­ja insta­lacji cen­tral­nego ogrze­wa­nia.
  • Ocieple­nie dachu laminowany­mi papą dachowy­mi pły­ta­mi sty­ropi­anowy­mi.
  • Ocieple­nie ścian zewnętrznych sty­ropi­anem metodą bezspoinową oraz wykończe­nie tynkiem.
  • Ocieple­nie ścian przy grun­cie poprzez ich odkopanie, odgrzy­bi­e­nie, wyko­nanie izo­lacji pio­nowej i ocieple­nie sty­ropi­anem.

Łódź, ul. Rodzeńst­wa Fibaków 2 – Dom Stu­den­ta nr 2

• Mod­ern­iza­c­ja insta­lacji cen­tral­nego ogrze­wa­nia.
  • Ocieple­nie dachu laminowany­mi papą dachowy­mi pły­ta­mi sty­ropi­anowy­mi.

Łódź, ul. Pomors­ka 251 – budynek A4

• Ocieple­nie stropo­dachu.
  • Wymi­ana pozostałych starych okien na nowe oraz wyposaże­nie w naw­iewni­ki oki­enne.

Łódź, ul. Pomors­ka 251 – budynek C5

• Mod­ern­iza­c­ja insta­lacji cen­tral­nego ogrze­wa­nia.
  • Wymi­ana grze­jników, wymi­ana zaworów ter­mostaty­cznych oraz pod­pi­onowych.
  • Ocieple­nie stropo­dachu i dachu sze­dowego laminowany­mi papą dachowy­mi pły­ta­mi sty­ropi­anowy­mi.

Łódź, ul. Pomors­ka 251 – budynek C5

Łódź, ul. Pomors­ka 251 – budynek A4