1 zjazd I edycji studiów podyplomowych z zakresu Psychoterapia kliniczna.

Szanowni Państwo,

miło mi poinformować, że w dniach 6-8 listopada  br. odbył się 1 zjazd I edycji studiów podyplomowych z zakresu Psychoterapia kliniczna.

Zajęcia wykładowe, w których uczestniczyło 23 słuchaczy odbyły się, ze względu na aktualną sytuację, w formie on-line.

Inicjatorem powołania tego kierunku był prof. dr hab. Piotr Gałecki, Kierownik Kliniki Psychiatrii Dorosłych UM w Łodzi, specjalista psychiatra, specjalista seksuolog, Krajowy Konsultant w dziedzinie psychiatrii, który jest również kierownikiem tych studiów.

Do współpracy przy realizacji 8-semstralnych studiów Prof. Gałecki powołał Kierownika merytorycznego mgr Jacka Maślankowskiego, certyfikowanego psychoterapeutę i superwizora psychoterapii PTP.

Program studiów jest autorską pracą Zespołu Profesora Piotra Gałeckiego a wyjątkowość tego kierunku polega na tym, że podczas 4 lat nauki (ponad 1400 godzin), zapewniamy słuchaczom uczestnictwo w zajęciach z obszaru współczesnej psychoterapii, ponadto możliwość odbycia terapii własnej tzw. self experience oraz podjęcie superwizji procesów psychoterapeutycznych- po II roku szkolenia. W cenie studiów stwarzamy możliwość realizacji staży psychoterapeutycznych we wskazanych ośrodkach.

Zajęcia prowadzone są przez uznanych w środowisku psychoterapii dydaktyków i praktyków, natomiast terapia własnasuperwizja przez certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Kierunek ten wpisuje się w obszar dydaktyczny UMED Łódź, uzupełniając lukę w kontekście zintegrowanego leczenia psychiatryczno-psychoterapeutycznego. Ukończenie kierunku uprawnia jego absolwentów do samodzielnego prowadzenia psychoterapii dorosłych w jednostkach służby zdrowia.

Centrum Kształcenia Podyplomowego UM w Łodzi – życzy słuchaczom, aby studia spełniły ich oczekiwania i jak najpełniej przygotowały do wyzwania niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

Prowadzącym życzymy powodzenia i wytrwałości w realizacji ambitnego programu.

Kierownik CKP UM w Łodzi
mgr Kamila Marat-Murgrabia