Zaproszenie na spotkanie online z międzynarodowymi ekspertami na temat edukacji w erze COVID-19

EDUCATION IN TIMES OF COVID-19: PROMOTING COMPETENCE, INCLUSIVITY AND COLLEGIALITY

prof. Andrea Olschews­ki (Med­ical Uni­ver­si­ty of Graz, Aus­tria)
Inte­grat­ed cur­ric­u­la in med­i­cine – how expe­ri­ence of set­ting up a new med­ical school can inform reform of exist­ing pro­grammes

prof. Stephanie Mar­shall (Queen Mary Uni­ver­si­ty of Lon­don, UK)
Step­ping up to lead­er­ship in our COVID-19 edu­ca­tion­al response

25 maja (poniedzi­ałek) 15.00 – 18.00
26 maja (wtorek) 16.00 – 18.00
(ist­nieje możli­wość udzi­ału w jed­nym dniu spotka­nia)

W dni­ach 25 i 26 maja naszą Uczel­nię wirtu­al­nie odwiedzą Pro­fe­sor Andrea Olschews­ki i Pro­fe­sor Stephanie Mar­shall. W ciągu dwud­niowego cyk­lu wykładów i warsz­tatów online przy­bliżą tem­atykę naucza­nia w erze COVID-19, tworzenia pro­gramów naucza­nia oraz tego jak umiejęt­noś­ci przy­wód­cze wspo­ma­ga­ją pro­ces ksz­tałce­nia.

Pro­fe­sor Olschews­ki pełniła funkcję Prorek­to­ra Johannes Kepler Uni­ver­si­ty w Linz (Aus­tria), do której została powołana, aby stworzyć od pod­staw Kierunek Lekars­ki  uczel­ni. Obec­nie pełni tam funkcję Dziekana Wydzi­ału Medy­cyny. Pani Pro­fe­sor odpowia­da również za utworze­nie pier­wszego pro­gramów szkoły dok­torskiej w języku ang­iel­skim na Uni­ver­si­ty of Graz (Aus­tria). Jako ekspert była odpowiedzial­na za ewalu­ację pro­gramów ksz­tałce­nia na uczel­ni­ach medy­cznych w Bayreuth i Baden-Würten­berg w Niem­czech, jest ekspertem Estońskiej Agencji Akredy­ta­cyjnej EKKA.

Pro­fe­sor Mar­shall pełni funkcję Prorek­to­ra  Uni­w­er­syte­tu Queen Mary w Lon­dynie. Jest ekspertem w zakre­sie doskon­ałoś­ci w naucza­niu (teach­ing excel­lence) oraz umiejęt­noś­ci przy­wód­czych (lead­er­ship) w sys­temie edukacji. Jej książ­ki z tej dziedziny są znane na całym świecie. Książ­ka  “A Hand­book for Lead­ers in High­er Edu­ca­tion: Trans­form­ing Teach­ing and learn­ing” jest najlepiej sprzeda­jącą się pub­likacją z zakre­su przy­wództ­wa eduka­cyjnego. Pani Pro­fe­sor jest także współtwór­czynią Glob­al Teach­ing Excel­lence Award (https://www.heacademy.ac.uk/awards/global-teaching-excellence-award-2018) i przez wiele lat pełniła funkcję CEO High­er Edu­ca­tion Acede­my — insty­tucji wzy­nacza­jącej stan­dardy szkol­nict­wa wyższego w Wielkiej Bry­tanii.

Spotka­nia z naszy­mi eksper­ta­mi będą prowad­zone w języku ang­iel­skim.

Ponieważ spotka­nia będą odby­wać się na plat­formie webi­na­ryjnej, uprze­jmie prosimy o potwierdze­nie swo­jego udzi­ału wypeł­ni­a­jąc anki­etę: https://forms.gle/DerexUXAJV4HEiDh8.

Na adres mailowy podany w cza­sie rejes­tracji prześle­my Państ­wu link do webi­na­ri­um.

UWAGA! Udzi­ał w warsz­tat­ach zal­icza jeden dzień szkole­nia z zakre­su naucza­nia w dyscy­plinach bio­m­e­dy­cznych.

Serdecznie zaprasza­my Państ­wa i Państ­wa Współpra­cown­ików do udzi­ału w spotka­niu!

Janusz Janczukow­icz z Zespołem Cen­trum Edukacji Medy­cznej

• Opublikowano: 19 maja 2020