Sztuczna inteligencja w służbie człowieka

W dniach 6-7 lipca 2020 r. odbyła się druga edycja konferencji naukowej  „Interdisciplinarity of Health and Healthcare”, podczas której referaty zaprezentowali pracownicy Zakładu Zarządzania i Logistyki w Ochronie Zdrowia i doktoranci realizujący tok kształcenia w ramach Projektu „InterDoktorMen  – Budowanie nowej jakości i efektywności kształcenia w formule studiów doktoranckich dla menedżerów ochrony zdrowia na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi”,  realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 20142020, współfinansowanego ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego  (nr POWR.03.02.00-00-I027/16-00) .

Tematem przewodnim tegorocznej edycji IHHC 2020 (on-line) było przedstawienie i omówienie rezultatów interdyscyplinarnych badań dotyczących wykorzystania sztucznej inteligencji w różnych obszarach zdrowia i opieki zdrowotnej, a także z uwzględnieniem e-zdrowia, e-zdrowia, telemedycyny.

Celem konferencji było:

• prezentacja i ocena działań w zakresie e-zdrowia, e-zdrowia, telemedycyny i sztucznej inteligencji;
  • integracja środowiska specjalistów zajmujących się ekonometrią, statystyką i badaniami operacyjnymi w ochronie zdrowia;
  • integracja środowiska specjalistów zajmujących się zdrowiem i zdrowiem publicznym;
  • prezentacja nowych metod, modeli i badań empirycznych;
  • wymiana doświadczeń badawczych i utworzenie nowych kierunków badań w dziedzinie zdrowia i opieki zdrowotnej;
  • szkolenie młodych naukowców;
  • prezentacja polskiej pomocy medycznej zagranicą.

Organizatorzy:

• Wydział Zarządzania, Uniwersytet Warszawski (w federacji z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym)​
  • Wydział Nauk o Zdrowiu, Uniwersytet Medyczny w Łodzi
  • Katedra Badań Operacyjnych, Wydział Ekonomiczno- Socjologiczny Uniwersytet Łódzki

Patronat honorowy

• Ministerstwo Cyfryzacji
  • Ambasada Francji

Patroni Medialni

Zachęcamy do zapoznania się z Abstract Book.

Kolejna, trzecia edycja konferencji odbędzie się na przełomie czerwca i lipca 2021 roku. Organizatorem wiodącym będzie Wydział Nauk o Zdrowiu. Już teraz zapraszamy do czynnego udziału w konferencji. Kontakt do sekretarza konferencji: [email protected].

• Opublikowano: 15 lipca 2020