Sztuczna inteligencja w służbie człowieka

W dni­ach 6–7 lip­ca 2020 r. odbyła się dru­ga edy­c­ja kon­fer­encji naukowej  „Inter­dis­ci­pli­nar­i­ty of Health and Health­care”, pod­czas której refer­aty zaprezen­towali pra­cown­i­cy Zakładu Zarządza­nia i Logisty­ki w Ochronie Zdrowia i dok­toran­ci real­izu­ją­cy tok ksz­tałce­nia w ramach Pro­jek­tu „Inter­Dok­tor­Men  – Budowanie nowej jakoś­ci i efek­ty­wnoś­ci ksz­tałce­nia w for­mule studiów dok­toranc­kich dla menedżerów ochrony zdrowia na Wydziale Nauk o Zdrow­iu Uni­w­er­syte­tu Medy­cznego w Łodzi”,  real­i­zowanego w ramach Pro­gra­mu Oper­a­cyjnego Wiedza Edukac­ja Rozwój 20142020, współ­fi­nan­sowanego ze Środ­ków Europe­jskiego Fun­duszu Społecznego  (nr POWR.03.02.00–00-I027/16–00) .

Tem­atem prze­wod­nim tegorocznej edy­cji IHHC 2020 (on-line) było przed­staw­ie­nie i omówie­nie rezul­tatów inter­dyscy­pli­narnych badań doty­czą­cych wyko­rzys­ta­nia sztucznej inteligencji w różnych obszarach zdrowia i opie­ki zdrowot­nej, a także z uwzględ­nie­niem e‑zdrowia, e‑zdrowia, telem­e­dy­cyny.

Celem kon­fer­encji było:

• prezen­tac­ja i oce­na dzi­ałań w zakre­sie e‑zdrowia, e‑zdrowia, telem­e­dy­cyny i sztucznej inteligencji;
  • inte­grac­ja środowiska spec­jal­istów zaj­mu­ją­cych się ekonometrią, statystyką i bada­ni­a­mi oper­a­cyjny­mi w ochronie zdrowia;
  • inte­grac­ja środowiska spec­jal­istów zaj­mu­ją­cych się zdrowiem i zdrowiem pub­licznym;
  • prezen­tac­ja nowych metod, mod­eli i badań empirycznych;
  • wymi­ana doświad­czeń badaw­czych i utworze­nie nowych kierunk­ów badań w dziedzinie zdrowia i opie­ki zdrowot­nej;
  • szkole­nie młodych naukow­ców;
  • prezen­tac­ja pol­skiej pomo­cy medy­cznej zagranicą.

Orga­ni­za­torzy:

• Wydzi­ał Zarządza­nia, Uni­w­er­sytet Warsza­ws­ki (w fed­er­acji z Warsza­wskim Uni­w­er­sytetem Medy­cznym)​
  • Wydzi­ał Nauk o Zdrow­iu, Uni­w­er­sytet Medy­czny w Łodzi
  • Kat­e­dra Badań Oper­a­cyjnych, Wydzi­ał Eko­nom­iczno- Socjo­log­iczny Uni­w­er­sytet Łódz­ki

Patronat hon­orowy

• Min­is­terst­wo Cyfryza­cji
  • Ambasa­da Francji

Patroni Medi­al­ni

Zachę­camy do zapoz­na­nia się z Abstract Book.

Kole­j­na, trze­cia edy­c­ja kon­fer­encji odbędzie się na przełomie czer­w­ca i lip­ca 2021 roku. Orga­ni­za­torem wiodą­cym będzie Wydzi­ał Nauk o Zdrow­iu. Już ter­az zaprasza­my do czyn­nego udzi­ału w kon­fer­encji. Kon­takt do sekre­tarza kon­fer­encji: [email protected].

• Opublikowano: 15 lipca 2020