Nominacja profesorska dla dr hab. Agnieszki Zmysłowskiej

18 maja, Prezy­dent Rzeczy­pospo­litej Pol­skiej Andrzej Duda wręczył akty nom­i­na­cyjne nauczy­cielom aka­demickim oraz pra­cown­ikom nau­ki i sztu­ki. Nom­i­nację pro­fe­sorską ode­brała prof. Agniesz­ka Zmysłows­ka z Zakładu Gene­ty­ki Klin­icznej.

Prof. Zmysłows­ka jest absol­wen­tką Wydzi­ału Lekarskiego Akademii Medy­cznej w Łodzi, lekarką spec­jal­istką pedi­atrii, dia­betologii, endokrynologii i dia­betologii dziecięcej oraz gene­ty­ki klin­icznej. Obec­nie pracu­je w Zakładzie Gene­ty­ki Klin­icznej, gdzie od 2020 r. pełni funkcję koor­dy­na­to­ra Porad­ni Chorób Rzad­kich i Dia­beto­gene­ty­ki dla Dzieci i Młodzieży CSK w Łodzi.

Głównym kierunk­iem jej pra­cy naukowej są różne posta­cie cukrzy­cy diag­no­zowanej u pac­jen­tów w wieku roz­wo­jowym, ze szczegól­nym uwzględ­nie­niem cukrzy­cy monogenowej i jej form syn­dromicznych. Pani Pro­fe­sor jest autorką /współautorką pon­ad 60 prac ory­gi­nal­nych (indeks Hir­sha — 12). Za osiąg­nię­cia naukowe była wielokrot­nie nagradzana zespołową nagrodą Rek­to­ra Uni­w­er­syte­tu Medy­cznego w Łodzi, otrzy­mała również nagrodę naukową Zarzą­du Głównego Pol­skiego Towarzyst­wa Dia­beto­log­icznego oraz Nagrodę Naukową im. T. Romera — Pol­skiego Towarzyst­wa Endokrynologii i Dia­betologii Dziecięcej.

W lat­ach 2011–2014 była kon­sul­tan­tem klin­icznym na Pol­skę w pro­jek­cie Komisji Europe­jskiej „EURO-WABB”, którego celem była rekru­tac­ja i diag­no­zowanie pac­jen­tów z wybrany­mi zespoła­mi cukrzy­cy monogenowej. Obec­nie jest wykon­aw­cą pro­jek­tu TREATWOLFRAM, spon­sorowanego przez Uni­ver­si­ty of Birm­ing­ham, dedykowanego oce­nie skutecznoś­ci leczenia przy­czynowego u pac­jen­tów z zespołem Wol­fra­ma. Pełniła funkcję kierown­i­ka w 4. grantach naukowych – MEiN oraz NCN. Jest członkiem wielu towarzys­tw naukowych: PTD, PTGC, PTEi­DD, ISPAD oraz EASD.

Serdecznie grat­u­lu­je­my!

Warsza­wa, 18/05/2022.
PAD wrecze­nie nom­i­nacji pro­fe­sors­kich
Uwa­ga!!! Zdje­cia pochodzace z ofic­jal­nego ser­wisu fotograficznego Kance­larii Prezy­den­ta RP moga byc wyko­rzysty­wane jedynie w celu ilus­trowa­nia mate­ri­alow, doty­cza­cych dzialan Prezy­den­ta RP. Jakakol­wiek ingerenc­ja w inte­gralnosc zdje­cia — w tym kadrowanie czy obrob­ka graficz­na — jest niedoz­wolona. Wszelkie wyko­rzysty­wanie zdjec pochodza­cych z ofic­jal­nego ser­wisu fotograficznego Kance­larii Prezy­den­ta RP w celach komer­cyjnych lub w mate­ri­alach o charak­terze poli­ty­cznym jest zabro­nione. Pub­likac­ja lub kon­tekst wyko­rzys­ta­nia zdje­cia nie może naruszać dobrego imienia Rzeczy­pospo­litej Pol­skiej, Prezy­den­ta RP, Jego Rodziny i Kance­larii Prezy­den­ta. Pub­liku­ja­cy zdje­cia zobowiazu­je sie do pod­pisa­nia ich auto­ra oraz zrod­la ich pochodzenia.Now