Nagrodziliśmy Najlepszych Nauczycieli Akademickich 2020/2021

Za nami 6. Gala dla Najlepszego Nauczyciela Akademickiego. 9 grudnia 2021 r., w Sali Śniadaniowej CDUM, wyróżnienia odebrali najlepsi nauczyciele akademiccy Uniwersytetu Medycznego w Łodzi wyłonieni na podstawie wyników ankiet studentów (w roku akademickim 2020/2021 łączna liczba ankiet wyniosła ponad 57 tys.).

Wyróżnieni dydaktycy otrzymali okolicznościowe dyplomy, pamiątkowe upominki od Samorządu Studentów, a także, już po raz trzeci – nagrody finansowe!

Rektor, prof. Radzisław Kordek, pogratulował wszystkim laureatom i podkreślił, jak ważne w działalności uczelni jest nauczanie przyszłych pokoleń lekarzy, farmaceutów czy fizjoterapeutów. Podkreślił, że prowadzenie zajęć zwłaszcza w początkowej fazie pandemii i ścisłego lockdownu było szczególnie trudnym wyzwaniem. Prof. Tomasz Kostka, Prorektor ds. Kształcenia, przybliżył zasady tegorocznego plebiscytu i podziękował nauczycielom za ich pracę, a studentom za aktywny udział w wypełnianiu ankiet ewaluacyjnych, których z roku na rok przybywa.
W imieniu społeczności studentów gratulacje i podziękowania nagrodzonym nauczycielom złożyła nowa Przewodnicząca Samorządu Studentów – Alicja Staszek.

Uroczystość uświetnił występ artystyczny studentów i absolwentów Uniwersytetu Medycznego: tango zatańczyli Grzegorz Ksepka- student piątego roku kierunku lekarskiego wraz z partnerką Katarzyna Drzażdżewską natomiast rumbę i jiva zatańczyli Mariusz Olczyk- absolwent kierunku lekarskiego, a obecnie doktorant Międzynarodowej Szkoły Doktorskiej wraz z partnerką Agnieszką Łysik.
Tytułu Najlepszego Nauczyciela UMED-u w roku akademickim 2020/2021 otrzymali:

• prof. dr hab. Kinga Polańska – Zakład Higieny i Promocji Zdrowia
  • prof. dr hab. Michał Polguj – Zakład Anatomii Prawidłowej i Klinicznej
  • prof. dr hab. Anna Zalewska-Janowska  – Zakład Psychodermatologii
  • dr hab. Izabela Grzegorczyk-Karolak- Zakład Biologii i Botaniki Farmaceutycznej
  • dr hab. Sebastian Majewski – Klinika Pneumonologii
  • dr hab. Przemysław Sitarek – Zakład Biologii i Botaniki Farmaceutycznej
  • dr Dariusz Andrzejczak – Zakład Farmakodynamiki
  • dr Jan Jaszczak – Zakład Chemii Fizycznej i Biokoordynacyjnej
  • dr Michał Klimczak – Zakład Toksykologii
  • dr Wiktor Koziołkiewicz – Zakład Cytobiologii i Proteomiki
  • dr Włodzimierz Leszczyński – Zakład Edukacji Obronnej i Koordynacji Kształcenia
  • dr Ewa Lewandowska – Zakład Histologii i Embriologii
  • dr Dagmara Szmajda-Krygier – Zakład Biochemii Farmaceutycznej i Diagnostyki Molekularnej
  • dr Paulina Żelechowska – Zakład Mikrobiologii i Immunologii Doświadczalnej
  • mgr Tomasz Gapys – Centrum Nauki Języków Obcych
  • mgr Marzena Grzanek – Zakład Pielęgniarstwa Zachowawczego
  • mgr Justyna Jakubowska – Centrum Nauki Języków Obcych
  • mgr Karolina Kwasik – Centrum Nauki Języków Obcych
  • mgr Paulina Sobierańska – Centrum Edukacji Medycznej
  • mgr Rafał Szymański – Zakład Histologii i Embriologii
  • lek. Ewelina Szymczak – Zakład Medycyny Ratunkowej i Medycyny Katastrof
  • mgr Sebastian Wiślicki – Klinika Anestezjologii, Intensywnej Terapii i Leczenia Bólu
  • mgr Dominik Żyro – Zakład Chemii Bionieorganicznej

Wszystkim nagrodzonym nauczycielom serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia pełnej relacji z gali: https://www.flickr.com/photos/umedlodz/albums/72157720242763662

• Opublikowano: 10 grudnia 2021