Kurs specjalizacyjny pt. Podstawy metod neurofizjologicznych”

Serdecznie zaprasza­my na Kurs spec­jal­iza­cyjny pt. Pod­stawy metod neu­rofizjo­log­icznych” pod patronatem Klini­ki Reha­bil­i­tacji i Medy­cyny Fizykalnej z Odd­zi­ałem Dzi­en­nego Poby­tu Uni­w­er­syteck­iego Szpi­ta­la Klin­icznego im. WAM w Łodzi, Cen­tral­ny Szpi­tal Weter­anów przez­nac­zony dla mgr fizjoter­apii spec­jal­izu­ją­cych się w dziedzinie fizjoter­apii.

Prowadzą­cy:
mgr Moni­ka Wutke, spec­jal­ista fizjoter­apii
mgr Kon­stan­ty Adam Markiewicz, Klini­ka Neu­rologii Insty­tut Cen­trum Zdrowia Mat­ki Pol­ki w Łodzi, Zakład Pro­pe­deu­ty­ki Pedi­atrii Uni­w­er­sytet Medy­czny w Łodzi
mgr Dami­an Starzyk, instruk­tor N.A.P. Acad­e­my.

Ter­min: 9–13 wrześ­nia 2020 roku
Ilość godzin: 35
Miejsce: sala szkole­niowa ul. Odyń­ca 30, 91–150 Łódź
Cena: 715 zł brut­to

Kurs dedykowany jest mag­istrom fizjoter­apii w trak­cie spec­jal­iza­cji z fizjoter­apii. Obe­j­mu­je 35 godzin teo­re­ty­cznych i prak­ty­cznych dotyka­ją­cych zagad­nień zaburzeń OUN i ner­wów obwodowych pac­jen­tów z: MPDZ, zaburzeni­a­mi roz­wo­jowy­mi, padaczką, po prze­by­tym udarze mózgu, spasty­cznoś­cią, wtórnym defor­ma­cjom osiowym, zespoła­mi bólowy­mi krę­gosłu­pa, sko­lioza­mi, choroba­mi ner­wowo-mięśniowy­mi, zaburzeni­a­mi układu równowa­gi, zaburzeni­a­mi czu­cia, po urazach cza­szkowo-móz­gowych. Pod­czas kur­su wyjaś­ni­amy od pod­staw zasady funkcjonowa­nia ośrod­kowego układu ner­wowego i mech­a­nizmów wys­tępu­ją­cych w następst­wach jego uszkodzenia oraz pro­ponu­je­my odpowied­ni schemat postępowa­nia w myśl kon­cepcji neu­rofizjo­log­icznych a co za tym idzie konkret­nych metod pracy(np.: Bobath,SI,PNF,FM,NTU) w najczęst­szych dys­funkc­jach wynika­ją­cych z uszkodzenia układu ner­wowego.

Zapisy: www.rehatrainer-lodz.pl, tel. 609–05-01–05

• Opublikowano: 7 września 2020