Komunikat Rektora w sprawie organizacji pracy uczelni w związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego

Szanowni Państ­wo,

W związku z wprowadze­niem w Polsce stanu zagroże­nia epi­demicznego oraz zgod­nie z zalece­ni­a­mi Min­is­terst­wa Nau­ki i Szkol­nict­wa Wyższego doty­czą­cych ograniczenia pra­cy przez pra­cown­ików uczel­ni, w tym osób niebędą­cych nauczy­ciela­mi aka­demicki­mi, wprowadza­my następu­jące zasady orga­ni­za­cji pra­cy Uni­w­er­syte­tu Medy­cznego w Łodzi:

1. Pra­cown­i­cy uczel­ni dostęp­ni są pod numera­mi służbowych tele­fonów komórkowych lub pod adresem służbowej pocz­ty elek­tron­icznej – szczegółowe dane kon­tak­towe dostęp­ne są na stron­ie uczel­ni w zakład­ce PRACOWNIK.
  2. Oso­by pracu­jące zdal­nie wykonu­ją swo­je obow­iąz­ki zgod­nie z polece­ni­a­mi przełożonego i są dostęp­ne pod adresa­mi pocz­ty elek­tron­icznej w godz­i­nach pra­cy.
  3. Sprawy należy pro­ce­dować w formie elek­tron­icznej przy wyko­rzys­ta­niu pocz­ty elek­tron­icznej, Pro­ces Por­talu lub innych dedykowanych sys­temów dostęp­nych w sys­temie OFFICE 365.
  4. Doku­men­ty pod­pisy­wane są przy uży­ciu pod­pisu elek­tron­icznego, w tym kwal­i­fikowanego pod­pisu elek­tron­icznego.
  5. Jed­nos­t­ki admin­is­tracji uczel­ni nie przyj­mu­ją intere­san­tów.
  6. Więk­szość pra­cown­ików uczel­ni real­izu­je swo­je zada­nia w try­bie pra­cy zdal­nej. Jed­nos­t­ki, w których pra­ca zdal­na nie jest możli­wa wyz­nacza­ją oso­by dyżu­ru­jące. Osobom, które mają zaległe urlopy wypoczynkowe, zale­camy ich wyko­rzys­tanie – w porozu­mie­niu z kierown­ikiem jed­nos­t­ki.
  7. W Intranecie zna­j­du­ją się szczegółowe infor­ma­c­je doty­czące sys­te­mu pra­cy poszczegól­nych jed­nos­tek admin­is­tracji uczel­ni.
  8. Ter­mi­nowe, niezbędne doku­men­ty papierowe prosimy kierować wyłącznie do Kance­larii Głównej, która real­izu­je obieg kore­spon­dencji zgod­nie z komu­nikatem z dnia 13 mar­ca 2020 r.
  9. Wstęp do budynków uczel­ni możli­wy jest tylko dla pra­cown­ików dyżu­ru­ją­cych na pod­staw­ie okazanej legi­t­y­macji pra­cown­iczej. Wejś­cia do budynku należy ograniczyć do koniecznego min­i­mum.
  10. Wszelkie prob­le­my związane z real­iza­cją zapisów niniejszego komu­nikatu, a tym samym dzi­ałal­noś­ci uczel­ni prosimy kierować na adres [email protected].

Kierown­i­cy jed­nos­tek admin­is­tra­cyjnych oraz pra­cown­i­cy zobow­iązani są do reg­u­larnego sprawdza­nia infor­ma­cji pub­likowanych na stron­ie inter­ne­towej uczel­ni, stron­ie Min­is­terst­wa Nau­ki i Szkol­nict­wa Wyższego, Głównego Inspek­toratu San­i­tarnego oraz dos­tosowa­nia pra­cy podległych zespołów do obow­iązu­jącej sytu­acji — przy zachowa­niu ciągłoś­ci pra­cy.

O wszys­t­kich decyz­jach i zmi­anach będziemy Państ­wa infor­mować na bieżą­co za pośred­nictwem strony uczel­ni.

Bard­zo dzięku­ję za Państ­wa wspar­cie, wyrozu­mi­ałość i elasty­czne pode­jś­cie. Jestem przeko­nany, że dostęp­ne narzędzia oraz Państ­wa zaan­gażowanie poz­wolą nam zachować ciągłość pra­cy i ter­mi­nowość wykony­wanych zadań.

Prof. Radzisław Kordek, Rek­tor

• Opublikowano: 16 marca 2020