Komunikat Rektora Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

W spraw­ie zgłasza­nia wniosków o przyz­nanie miejsc w Między­nar­o­dowej Szkole Dok­torskiej na rok aka­demic­ki 2020/2021 przez kierown­ików jed­nos­tek orga­ni­za­cyjnych.

Rek­tor Uni­w­er­syte­tu Medy­cznego w Łodzi infor­mu­je o  możli­woś­ci składa­nia wniosków o przyz­nanie miejsc w Między­nar­o­dowej Szkole Dok­torskiej na rok aka­demic­ki 2020/2021.

Wniosek o przyz­nanie miejsc w Między­nar­o­dowej Szkole Dok­torskiej składa­ją kierown­i­cy jed­nos­tek orga­ni­za­cyjnych na wzorze, który stanowi załącznik nr 1 do Uch­wały nr 360/2020 z dnia 30 sty­cz­nia 2020r. Sen­atu Uni­w­er­syte­tu Medy­cznego w Łodzi w spraw­ie zasad rekru­tacji do Między­nar­o­dowej Szkoły Dok­torskiej prowad­zonej przez Uni­w­er­sytet Medy­czny w Łodzi na rok aka­demic­ki 2020/2021.

O przyz­nanie miejsc w Między­nar­o­dowej Szkole Dok­torskiej mogą ubie­gać się jed­nos­t­ki orga­ni­za­cyjne:

1)         real­izu­jące pro­jek­ty lub granty badaw­cze;

2)         uzysku­jące ze źródeł zewnętrznych środ­ki finan­sowe przez­nac­zone na stype­n­dia dok­toranck­ie lub prowadzące udoku­men­towaną pub­likac­ja­mi lub pro­jek­ta­mi naukowy­mi dzi­ałal­ność badaw­czą z udzi­ałem dok­toran­tów;

3)         posi­ada­jące, za trzy lata poprzedza­jące złoże­nie wniosku, osiąg­nię­cia naukowe potwierd­zone punk­tacją uzyskaną przez pro­ponowanych pro­mo­torów, przyz­naną za:

1. a) artykuły opub­likowane w cza­sopis­mach naukowych uję­tych w częś­ci A wykazu cza­sop­ism naukowych, ogłos­zonego komu­nikatem Min­is­tra Nau­ki i Szkol­nict­wa Wyższego z dnia 25 sty­cz­nia 2017 r. (wykaz cza­sop­ism posi­ada­ją­cych wskaźnik cytowań Impact Fac­tor), lub
  2. b) artykuły opub­likowane w cza­sopis­mach naukowych lub recen­zowanych mate­ri­ałach z kon­fer­encji między­nar­o­dowych, uję­tych w aktu­al­nym wykazie, ogłos­zonym komu­nikatem Min­is­tra Nau­ki i Szkol­nict­wa Wyższego.).

Wniosek zaw­ier­a­ją­cy uza­sad­nie­nie możli­woś­ci przyję­cia dok­toran­ta wraz ze wskazaniem oso­by przyszłego pro­mo­to­ra oraz pro­ponowanych tem­atów prac badaw­czych, uzu­pełniony o wszys­tkie wyma­gane pod­pisy i piecząt­ki, należy złożyć do Rek­to­ra za pośred­nictwem Dyrek­to­ra Między­nar­o­dowej Szkoły Dok­torskiej do Cen­trum Obsłu­gi Dok­toran­ta, w nieprzekraczal­nym ter­minie :

do 28 lutego 2020 roku.

Wykaz miejsc przyz­nanych jed­nos­tkom wraz z pro­ponowany­mi tem­ata­mi prac badaw­czych oraz zarządze­nie o naborze i  lim­it przyjęć do Między­nar­o­dowej Szkoły Dok­torskiej na rok aka­demic­ki 2020/2021 ogłos­zony zostanie i podany do pub­licznej wiado­moś­ci na stron­ie inter­ne­towej Uni­w­er­syte­tu Medy­cznego w Łodzi.

Wniosek o miejsce w Między­nar­o­dowej Szkole Dok­torskiej

• Opublikowano: 6 lutego 2020