Jak co roku w listopadzie powracamy ze “Zdrowiem pod Kontrolą”!

“Zdrowie pod Kon­trolą” to finał Tygod­nia Zdrowia, który skła­da się z kilku pro­jek­tów. Szczepi­enia? Pier­wsza pomoc? Pro­fi­lak­ty­ka nowot­worowa? To wszys­tko i o wiele więcej będziemy poruszać przez cały tydzień, by 26 listopa­da po raz kole­jny zaw­itać do galerii hand­lowych i pomóc Wam w posi­ada­niu zdrowia pod kon­trolą! Naszym celem jest ułatwie­nie społecznoś­ci lokalnej dostępu do pod­sta­wowej diag­nos­ty­ki medy­cznej i edukacji prozdrowot­nej. Pod­czas naszego finału, Już 26 listopa­da w Man­u­fak­turze, w godz­i­nach 10–18, mieszkań­cy Łodzi będą mogli bezpłat­nie wykon­ać pod­sta­wowe bada­nia pro­fi­lak­ty­czne oraz uzyskać cenne porady zdrowotne!

Pod­czas najbliższej edy­cji stu­den­ci medy­cyny będą wykony­wali pomi­ary ciśnienia tęt­niczego, przy­god­nego stęże­nia glukozy we krwi czy zawartoś­ci wody i tkan­ki tłuszc­zowej w orga­nizmie. Będą na Państ­wa czekać także stanowiska doty­czące pro­fi­lak­ty­ki prze­ci­wnowot­worowej, a także sposobów samobada­nia pier­si oraz jąder. Co więcej, będzie okaz­ja dowiedzieć się więcej na tem­at akcji Movem­ber, usłyszeć na tem­at chorób przenos­zonych drogą płciową oraz wykon­ać testy na HIV, HCV oraz kiłę. Dodatkowo odbędzie się również szkole­nie z zasad udziela­nia pier­wszej pomo­cy. Odwiedza­ją­cy będą mieli możli­wość rejes­tracji w bazie potenc­jal­nych daw­ców szpiku dzię­ki Łódzkiemu Ośrod­kowi Daw­ców Szpiku, a także będzie możli­wość odd­a­nia krwi (w godz­i­nach 12–15) w krwiobus­ie, który będzie stał na placu Man­u­fak­tu­ry. Nie zabraknie atrakcji dla najmłod­szych – w Szpi­talu Plus­zowego Misia dzieci będą mogły zbadać i opa­trzyć swoich mis­iów i jed­nocześnie oswoić się z lekarskim far­tuchem, a także nauczą się zabez­pieczać zła­ma­nia!

Zna­jdą też Państ­wo stanowiska przy­go­towane przez

• Pol­skie Towarzyst­wo Stu­den­tów Far­ma­cji
  • Pol­skie Towarzyst­wo Stu­den­tów Stom­a­tologii
  • Stu­denck­ie Koło Medy­cyny Ratunkowej i Medy­cyny Katas­trof dzi­ała­jącego przy Uni­w­er­syte­cie Medy­cznym w Łodzi
  • Koło Stu­den­tów Pielęg­niarst­wa przy Pol­skim Towarzys­t­wie Pielęg­niarskim Uni­w­er­syte­tu Medy­cznego w Łodzi
  • Fun­dację Krwin­ka
  • Fun­dację Lep­sze Jutro
  • NFZ Odd­zi­ał Łódź

Zaprasza­my do odwiedzenia naszych stanowisk i zad­ba­nia o swo­je zdrowie oraz zdrowie innych osób!

Do zobaczenia w najbliższą sobotę w Man­u­fak­turze!

Patronat hon­orowy:

• Fun­dac­ja Krwin­ka
  • Fun­dac­ja Lep­sze Jutro

O orga­ni­za­torze:
Między­nar­o­dowe Sto­warzysze­nie Stu­den­tów Medy­cyny IFM­SA-Poland to najwięk­sza w Polsce orga­ni­za­c­ja zrzesza­ją­ca stu­den­tów uczel­ni medy­cznych. Stanowi część między­nar­o­dowej fed­er­acji, a jej cela­mi są zwięk­szanie prozdrowot­nej świado­moś­ci społeczeńst­wa, edukac­ja stu­den­tów kierunk­ów medy­cznych oraz dzi­ałal­ność chary­taty­w­na i zab­ie­ganie o przestrze­ganie praw człowieka.

• Opublikowano: 25 listopada 2022