Inwestycje

Szczegóły inwestycji

Nazwa inwestycji: Kompleksowa termomodernizacja wybranych budynków Uniwersytetu Medycznego w Łodzi – etap I
Okres realizacji projektu: październik 2011 – grudzień 2012
Kierownik projektu: Piotr Bolek/Mateusz Szymczyk
Inspektor nadzorujący projekt: Andrzej Bereżewski, Lidia Kowalczyk, Robert Ptaszyński

Budżet projektu: 12.194.479 zł
Źródła finansowania projektu:
- Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej: 3.174.199 zł
(zgodnie z Umowami nr 126/2012/WN-05/OA-TR-ZI/D oraz nr 127/2012/WN-05/OA-TR-KU/P )
- wkład własny: 9.020.280 zł

Opis pro­jek­tu:

1. Lokaliza­c­ja pro­jek­tu:

Pro­jekt obe­j­mował kom­plek­sową ter­mo­mod­ern­iza­cję budynków Uni­w­er­syte­tu Medy­cznego Łodzi w 7 lokaliza­c­jach:

• Łódź, ul. Muszyńskiego 1, budynek naukowo – dydak­ty­czny (budynek A)
  • Łódź, ul. Muszyńskiego 1, budynek łącznikowy, aula (budynek B)
  • Łódź, ul. Muszyńskiego 1, budynek naukowo – dydak­ty­czny (budynek C)
  • Łódź, ul. Muszyńskiego 1, budynek naukowo – dydak­ty­czny (budynek D)
  • Łódź, pl. Hallera 1, budynek admin­is­tra­cyjno – dydak­ty­czny
  • Łódź, ul. Żeligowskiego 7/9, budynek naukowo – dydak­ty­czny
  • Łódź, ul. Muszyńskiego 2 — Bib­liote­ka Cen­tral­na UM
  1. Powierzch­nia pro­jek­tu:
  • ocieple­nie prze­gród zewnętrznych: 25.635 m²
  • wymi­ana okien: 2.462 m²
  1. Cel pro­jek­tu:

Inwest­y­c­ja przy­czy­nia się do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń pyłowych i gazowych do powi­etrza poprzez poprawę efek­ty­wnoś­ci sys­te­mu grzew­czego. Wymi­ana sto­lar­ki oki­en­nej i drzwiowej, mon­taż spec­jal­nych naw­iewników, ocieple­nie ścian zewnętrznych i stropów zapo­b­ie­ga stratom ciepła, co skutku­je poprawą efek­ty­wnoś­ci sys­te­mu grzew­czego oraz ogranicza zapotrze­bowanie na energię ze źródeł punk­towych.

Kom­plek­sowa wymi­ana sys­te­mu grzew­czego z wyko­rzys­taniem nowoczes­nych rozwiązań tech­no­log­icznych i mate­ri­ałowych oraz wymi­ana okien, ocieple­nie ścian zewnętrznych i stropu prowadzi do znacznej poprawy wyda­jnoś­ci ogrze­wa­nia w budynkach Uni­w­er­syte­tu Medy­cznego w Łodzi, a co za tym idzie, do ograniczenia kosztów związanych z eksploat­acją ogrze­wa­nia.

W kon­sek­wencji, dzi­ała­nia te prowadzą do zmniejszenia szkodli­wego odd­zi­ały­wa­nia zanieczyszczeń na środowisko i zdrowie mieszkańców regionu łódzkiego.
Ważnym aspek­tem pro­jek­tu jest również poprawa warunk­ów pra­cy i nau­ki osób prze­by­wa­ją­cych w tych budynkach.

1. Zakres pro­jek­tu:

Łódź, ul. Muszyńskiego 1, budyn­ki A, B, C, D

• Wymi­ana drzwi.
  • Ocieple­nie ścian zewnętrznych sty­ropi­anem metodą lekką mokrą.
  • Ocieple­nie ościeży oki­en­nych sty­ropi­anem.
  • Odt­worze­nie obróbek blachars­kich, para­petów, ogniomurów, pasów pod i nadryn­nowych, insta­lacji odwod­nienia dachu oraz insta­lacji odgro­mowej.
  • Ocieple­nie stropo­dachu pełnego pły­ta­mi sty­ropi­anowy­mi laminowany­mi papą asfal­tową oraz dwukrotne poszy­cie z papy ter­moz­grze­wal­nej.
  • Wymi­ana insta­lacji grzew­czej.
  • Mon­taż kur­tyny powi­etrznej w drzwiach wejś­ciowych głównych w budynku B.

Łódź, pl. Hallera 1, budynek admin­is­tra­cyjno-dydak­ty­czny

• Wymi­ana okien wraz z mon­tażem naw­iewników oki­en­nych higros­terowanych.
  • Ocieple­nie ścian zewnętrznych sty­ropi­anem metodą lekką mokrą.
  • Wymi­ana obróbek blachars­kich, para­petów, ogniomurów, pasów pod i nadryn­nowych, insta­lacji odwod­nienia dachu oraz insta­lacji odgro­mowej.
  • Ocieple­nie stropo­dachu z pustką powi­etrzną.
  • Mod­ern­iza­c­ja insta­lacji cen­tral­nego ogrze­wa­nia poprzez wymi­anę grze­jników i prze­wodów.
  • Mon­taż zaworów ter­mostaty­cznych oraz zaworów pod­pi­onowych.

Łódź, ul. Żeligowskiego 7/9, budynek naukowo-dydak­ty­czny

• Wymi­ana okien wraz z mon­tażem naw­iewników oki­en­nych higros­terowanych.
  • Ocieple­nie stropu ostat­niej kondy­gnacji pły­ta­mi z wełny min­er­al­nej.
  • Mon­taż zaworów ter­mostaty­cznych oraz pod­pi­onowych.

Łódź, ul. Muszyńskiego 2, Bib­liote­ka Cen­tral­na UM

• Ocieple­nie ścian zewnętrznych powyżej poziomu terenu.
  • Ocieple­nie ścian piwnic.
  • Ocieple­nie stropów zewnętrznych częś­ci nad­wieszanych nad parterem i pier­wszym piętrem.
  • Odt­worze­nie obróbek blachars­kich, para­petów, ogniomurów, pasów pod i  nadryn­nowych, insta­lacji odwod­nienia dachu – ryn­ny i rury spus­towe, insta­lacji odgro­mowej.
  • Wymi­ana ist­niejącej ślusar­ki na alu­min­iową.
  • Wymi­ana drzwi.
  • Docieple­nie stropo­dachu pełnego nad maszynown­ią dźwigu i klatką schodową.
  • Mon­taż zaworów ter­mostaty­cznych i pod­pi­onowych oraz reg­u­lac­ja hydraulicz­na.

Łódź, ul. Muszyńskiego 2, Bib­liote­ka Cen­tral­na UM

Łódź, ul. Muszyńskiego 1, budyn­ki A, B, C, D