ABSOLWENCI BYŁEGO WYDZIAŁ WOJSKOWO — LEKARSKIEGO ODEBRALI DYPLOMY UKOŃCZENIA STUDIÓW.

10 sty­cz­nia 2020 r. w Cen­trum Dydak­ty­cznym Uni­w­er­syte­tu Medy­cznego w Łodzi odbyła się uroczys­tość wręczenia dyplomów ukończenia studiów absol­wen­tom roczni­ka 2018/2019 byłego Wydzi­ału Wojskowo-Lekarskiego, kierunku lekarskiego.

Dyplomy otrzy­mało 201. absol­wen­tów kierunku lekarskiego, w tym 58. lekarzy ofi­cerów.

Uroczys­tość prowadz­iła Dziekan Wydzi­ału Lekarskiego prof. dr hab. n. med. Marzen­na Zielińs­ka
w towarzys­t­wie władz uczel­ni, w tym Jego Mag­nif­i­cencji Rek­to­ra Uni­w­er­syte­tu Medy­cznego w Łodzi prof. Radzisława Kord­ka, Prodziekana ds. Kolegium Wojskowo – Lekarskiego Uni­w­er­syte­tu Medy­cznego w Łodzi prof. Mar­iusza Stęp­nia oraz Prorek­to­ra ds. Wojskowej Służ­by Zdrowia Uni­w­er­syte­tu Medy­cznego w  Łodzi prof. Walde­mara Machały. W wydarze­niu udzi­ał wzięli zaproszeni goś­cie, wśród których znaleźli się m.in.:

• Wice­wo­je­w­o­da Łódz­ki Karol Mły­nar­czyk, reprezen­tu­ją­cy Tobi­asza Bocheńskiego Woje­w­odę Łódzkiego
  • Wiceprezy­dent Mias­ta Łodzi  Adam Wiec­zorek
  • Zastęp­ca Dyrek­to­ra Depar­ta­men­tu Wojskowej Służ­by Zdrowia płk lek. Sła­womir Chmiel — reprezen­tu­ją­cy dr Aure­lię Ostrowską Dyrek­tor Depar­ta­men­tu Wojskowej Służ­by Zdrowia
  • Prorek­tor ds. Stu­denc­kich Akademii Wojsk Lądowych im. gen­er­ała Tadeusza Koś­ciusz­ki we Wrocław­iu   dr Ane­ta Kaza­nec­ka
  • Prezes Okrę­gowej  Rady Lekarskiej  dr Paweł Czekals­ki
  • Prezes  Okrę­gowej Rady Lekarskiej Wojskowej Izby Lekarskiej lek.  Artur Płach­ta wraz z Sekre­tarzem Okrę­gowej  Rady Lekarskiej dr Mateuszem Kowal­czykiem
  • Komen­dant Wojskowego Cen­trum Ksz­tałce­nia Medy­cznego płk lek. Zbig­niew Aszkielaniec
  • Komen­dant Ośrod­ka Szkole­nia Wojskowego Cen­trum Ksz­tałce­nia Medy­cznego w Łodzi ppłk Jacek Bielec­ki
  • kura­tor Stu­denck­iego Towarzyst­wa Naukowego Uni­w­er­syte­tu Medy­cznego w Łodzi prof. Ewa Sew­erynek
  • Prze­wod­niczą­cy Samorzą­du Stu­den­tów Uni­w­er­syte­tu Medy­cznego w Łodzi Piotr Petry­la

Ważnym ele­mentem uroczys­toś­ci były trady­cyjne przemówienia absol­wen­tów kierunku lekarskiego. Galę uświet­nił wys­tęp Chóru Uni­w­er­syte­tu Medy­cznego w Łodzi pod kierown­ictwem prof. Anny Domańskiej.

Wszys­tkim naszym absol­wen­tom życzymy wielu sukcesów na ścieżce kari­ery zawodowej!

• Opublikowano: 14 stycznia 2020